ton_1.jpg   znp1.jpg

Szkól i Placówek Oświaty i Wychowania
Warszawy i Mazowsza
Prezesi Oddziałów i Ogniw ZNP Okręgu Mazowieckiego

W imieniu Biura Edukacji m.st. Warszawy oraz Okręgu Mazowieckiego ZNP, serdecznie zapraszam Was do wspólnego apelu pamięci bohaterów II wojny oświatowej i tajnego nauczania w okupowanej Polsce.

3 września po raz kolejny zgromadzimy się u stóp pomnika Nauczycieli Tajnej Organizacji Nauczycielskiej, kontynuując warszawską tradycję utrwalania pamięci ludzi i czasu, ucząc naszych uczniów patriotyzmu nie tylko lokalnego. Szkolnymi i związkowymi sztandarami, ogniami pamięci, kwiatami oraz chwilą zadumy, oddamy hołd bohaterskim Polakom, nauczycielom TON, którzy oddali życie za wolność i polską szkołę w okupowanym kraju.

Towarzyszyć nam będzie Kompania Honorowa Wojska Polskiego, zaś młodzież szkół Ursusa i Bemowa zaprezentuje wiązankę recytacji prozy i poezji.

Wspólnie uczcijmy wielkie rocznice naszej narodowej historii, godnie przekażmy młodemu pokoleniu pałeczkę sztafety pamięci! Stańmy razem w nauczycielskim kręgu przed tablicą upamiętnienia wielkiego, nie mającego odpowiednika w innych krajach, czynu polskich nauczycieli.

Uroczystość rozpocznie się 3 września 2012 r. o godzinie 12:00, na Skarpie Uniwersyteckiej przy ulicy Browarnej w Warszawie.

Tomasz Korczak
Prezes Okręgu Mazowieckiego ZNP

Zarząd Okręgu Mazowieckiego ZNP
00-389 Warszawa ul. J. Smulikowskiego 6/8

Zwiazkowcy którzy pragną uczestniczyć w tej uroczystości mogą zgłaszać się do Oddziału do dnia 27 sierpnia, tel. 25 6822943.