Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Garwolinie zorganizował 26 września w ZSR w Miętnem spotkanie szkoleniowe dla pracowników oświaty – członków ZNP z terenu działalności Oddziału. Gośćmi spotkania byli; Pani Stanisława Prządka- Poseł na Sejm RP, Pan Marek Chciałowski- Starosta Powiatu Garwolińskiego, Pan Tadeusz Mikulski – Burmistrz Miasta Garwolin, Kol. Grzegorz Gruchlik- wiceprezes ZG ZNP, Kol. Tomasz Korczak – Prezes Okregu Mazowieckiego.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wręczenia medali Komisji Edukacji Narodowej dla kol. Marianny Zając – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzegach, kol. Mariusz Dudzińskiego – wicedyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.
Za wieloletnią działalność związkową, okazywaną pomoc innym nauczycielom Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego został uhonorowany kol. Marek Piotrowski.
Tytuł Honorowego Członka ZNP otrzymała Pani Poseł Stanisława Prządka. Zasługi Pani Poseł w naszym środowisku są ogromne, szczególnie w ostatnich latach, kiedy aktywnie włączyła się w obronę małych, wiejskich szkół – powiedziała Halina Poszytek prezes garwolińskiego oddziału ZNP.
Głos zabrała Pani Poseł – dziękując za wyróżnienie jej osoby, następnie
W części drugiej spotkania kol. Grzegorz Gruchlik – wiceprezes ZG ZNP przybliżył kompetencje związków zawodowych oraz problemy polskiej oświaty, którymi obecnie zajmuje się Związek Nauczycielstwa Polskiego.
Po obiedzie uczestnicy spotkania zwiedzili Muzeum Ziemi Garwolińskiej, następnie podzielili się na trzy grupy: pracownicy administracji i obsługi oraz emeryci spotkali się z kol. Tomaszem Korczakiem Prezesem Okręgu Mazowieckiego, nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących ze szkół ponadgimnazjalnych poszerzyli swoją wiedzę na temat pomocy psychologicznej- szkolenie poprowadziła p. Elżbieta Michalak – doradca metodyczny z MSCDN w Siedlcach (materiały ze szkolenia w plikach do pobrania), nauczyciele przedmiotów zawodowych ze szkół ponadgimnazjalnych zapoznali się ze zmianami jakie wprowadza reforma szkolnictwa zawodowego- temat przedstawił kol. Grzegorz Gruchlik i kol. Ewa Flaga.

2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg1.jpg10.jpg